YACSEJAO
  • Order within 7 hours and 35 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 4 in 1The AC power adapter fits 4 plug types, NEMA 5-15P, 5-20P, 6-15P and 6-20P, for a wide range of connections.
  • Support 15A 125V3 Prong USA C20 to NEMA 5-15R/5-20R/6-15R/6-20R plug, support rated voltage: 125V. Rated current: 15A/10A/2.5A.
  • NoteYour devices need to support WIDE VOLTAGE [range 110V to 220V] in case of connect to Nema 6-15P or Nema 6-20P 15A/20A 250V ac power devices.
Specifications:
Rated Voltage: 125V.
Rated Current: 2.5A/10A/15A.
Material:PVC.
Color: Black.
Function: Convert your C20 power cord to 3 Pole USA female port to be an extension cable without extra cable.