XIAOMI Pad 7 Pro Ai WiFi Version Global (No Calls or Text) 11.2 inches 3.2K 144Hz 8850mAh Bluetooth 5.4 Four Speakers 50 Mp Cam Model 24091RPADG (Green, 256GB + 8GB)
XIAOMI
  • Order within 7 hours and 56 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • WIFI Version No Calls or Text, NO SIM CARD OR SD SLOT . FCC ID: 2AFZZCRP4CG
  • 3.2K 144Hz crystal-clear display11.2"3:23200 x 2136, 345 ppiUp to 144HzUp to 360Hz 240Hz (with pen)800 nits peak brightnessTV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) TV Rheinland Flicker Free - TV Rheinland Circadian FriendlyOriginal color PRO | Sunlight mode | 68 billion colors | DCI-P3 | Pro HDR | Reading mode | Adaptive colors | AI image engine | HDR10 | Dolby Vision | Wet touch technology | 10x super resolution*The screen size of Xiaomi Pad 7 is about 11.2" in the full rectangle when measured diagonally. Actual viewable area is less due to the curved corner design and measurements between individual products may vary.
  • Snapdragon 8s Gen 3 Mobile Platform4nm manufacturing processOcta-core, up to 3.0GHzAdreno GPUQualcomm AI engine - Tablet Size: (9.89 x 6.83 x 0.24 in)
  • 8850mAh (typ)45W turbo charging (Not included) USB Type-CQC3+ / QC3.0 / QC2.0 / PD3.0 / PD2.0 / MI FC2.0*No power adapter included in box. 45W power adapter sold separately. Using Xiaomi 45W power adapter is recommended.
Shipping and Returns