VMC-MM1 TO LANC 2.5mm Multi Terminal Connection Cable Replaces Sony VMC-MM1Cablefor Sony Camera with Multi-Terminal Connect RM-VPR1 Remote/VCT-VPR1/10 Tripod handle release cable (VMC-LANC/2.5 1M)
DYTDIEYINGTU
  • Order within 12 hours and 40 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Can replace the original VMC-MM1. Function exactly the same
  • 1m plus long line for remote operation, suitable for multi-scene shooting
  • Only for Sony tripod handles and cameras, not for other brands
Vmc-mm1 (multi to lanc/2.5)data control connection details
a: multi to lanc wire :(1m /35g)
1)model: multi to lanc (2.5mm remote)
3)suitable camera : sony cameras with lanc or remote (2.5mm) connectors.
4) wire specification: diameter od 3.0mm pvc 4 core
5) port specification: multi 15pin usb to trs2.5
Shipping and Returns
DYTDIEYINGTU.
VMC-MM1 TO LANC 2.5mm Multi Terminal Connection Cable Rep...