Ultra Thin LED Power Supply DC12V 5V 24V 200W 300W Led Driver AC190-240V Lighting Transformers for LED Strip Light (Current : DC12V 12.5A 150W, Voltage : AC190 240V)
JHFDH
  • Order within 16 hours and 6 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Shell material: metal shell/aluminum shell
  • Built-in overvoltage, overcurrent and short circuit protection
  • The PWM design ensures the stability and high efficiency of the power supply.
  • Anti-interference, passed EMC test, fluctuation is less than 20MV.
  • Constant voltage output, assuming a stable power supply provides long life for LED lighting
Features:
Output Voltage: DC12V 15%
Shell Material: Metal case / Aluminum case
PWM design, make sure the stability and high efficiency of power supply.
Anti-jamming, passed EMC test, wave less than 20MV.
Constant voltage output, assume stable power supply for LED lightings to reach long lifetime
Output Voltage: DC5V / 12V / 24V
Inout Voltage: AC190V-240V
Power: 200W / 300W
Working Temperature: 0~40C
Storage Temperature: -20~60C
Ambient Humidity: 0~95% Non-Condensatio
Noted: JUST 12V 300W and 24V 300W have fan
Package include:
1 x Switch Power Supply Drive
Size:
DC12V 5A 60W:155*53*20mm
DC12V 8.3A 100W:175*53*20mm
DC12V 12.5A 150W:197*53*22mm
DC12V 16.7A 200W:265*53*20mm
DC12V 25A 300W:265*53*20mm
DC5V 40A 200W:190*84*30mm
DC5V 60A 300W:190*84*30mm
DC24V 8.3A 200W:265*53*20mm
DC24V 12.5A 300W:265*53*20mm
Shipping and Returns
JHFDH.
Ultra Thin LED Power Supply DC12V 5V 24V 200W 300W Led Dr...