TRUSCO TCD-SDS-40 Lightweight Hammer Drill Concrete Drill (SDS) Blade Diameter 1.6 x 4.3 inches (4 x 110 mm)
TRUSCO
  • Order within 19 hours and 6 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Blade Diameter: 0.16 inches (4.0 mm)
  • Effective length: 1.8 inches (45 mm)
  • Total Length: 4.3 inches (110 mm)
  • Shank: SDSplus
  • Weight: 1.2 oz (36 g)
Shipping and Returns