Tripp Lite Series NEMA 5-15R to C14 Power Cable Adapter, 1 foot / 0.3 Meters, UL Listed, Computer Power Plug to Standard Receptacle - 13A, 125V, 16 AWG, Lifetime Manufacturer's Warranty (P002-001-13A)
TRIPP LITE
  • Order within 3 hours and 20 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • PREMIUM CONSTRUCTION: Utilizes a PVC jacket with SJT jacket rating and 16 AWG wire. Cable outer diameter is 8.5mm for small spaces. Features molded connectors in a straight style.
Computer AC Power Cable Connects Computers, Monitors and Other Equipment
Shipping and Returns