TE Connectivity W31-X2M1G-20 Circuit Breaker Therm Togl 20A Panel 1 Pole Vol-Rtg 240VAC/50VDC W31-X2M1G-20
TE CONNECTIVITY
  • Order within 15 hours and 13 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Product Overview The W31-X2M1G-20 is a 1-pole 20A panel-mount Thermal Circuit Breaker with push pull actuator and series trip function
  • The W31 series circuit breaker has screw termination and breaking capacity of 1000A at 120VAC/50VDC voltage
Shipping and Returns