SSV Works 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 Polaris RZR Pro R/Turbo R/Pro XP Subwoofer Enclosure Under-Dash 10" Ported UTV Sub Box w/1000watt 4ohm Subwoofer for UTV Audio Systems 250-RZ5-UDP10V4
SSV WORKS
  • Order within 3 hours and 39 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Specs: Subwoofer Mounting Depth: 9.5" | Airspace: .70 ft3 | Port Width: 70mm | Port Length: 275mm | Subwoofer: 1000watt, 2ohm, 85dB, 40-1.5kHz
2020, 2021, 2022, 2023, 2024 Polaris RZR Pro R / Turbo R / Pro XP Under-Dash 10" Ported Subwoofer-Enclosure Our vented sub enclosure is designed to boost the low-frequency response of your subwoofer, delivering deeper, more powerful bass for an enhanced audio experience on the trail. Built with a factory fit and finish, this enclosure ensures an easy installation while maintaining your vehicle's original aesthetics. Plus, its backed by a limited lifetime warranty, giving you peace of mind while enjoying top-notch sound quality for your Polaris Pro R, Pro S or Pro XP.
Shipping and Returns