SEETEC P173-9HSD 17.3" Aluminum Design IPS 1920x1080 Pro Broadcast LCD Monitor with 3G-SDI HDMI AV YPbPr 3-Color Tally Light for Living Events and Shows
SEETEC
  • Order within 8 hours and 25 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Multiple inputs:3G-SDI / HDMI / YPbPr / Video / Audio(L/R) / DVI-I, outputs: 3G-SDI / HDMI / YPbPr / Video, audio: 3.5mm stereo headphone jack / build-In speaker
  • Standard Accessories:3A DC Power Adapter, V Battery Plate, Mini HDMI Cable, Tally Kit, Sunshade, U bracket, Operation Manual
Model: P173-9HSD
Screen Size: 17.3"
Color Depth: 16.7M
Resolution: 19201080 pixels
Pixel Pitch: 0.1989(H)0.1989(V) mm
Aspect Ratio: 16:9
Brightness: 300cd/m
Contrast Ratio: 700:1
Backlight: LED
Viewing Angle: 89/89(L/R) 89/89(U/D)
Input:
1 X BNC: 3G-SDI
1 X HDMI: HDMI
3 X BNC: YPbPr
1 X DVI-I: DVI-I
1 X BNC: Video
2 X RCA: Audio(L/R)
Output:
1 X BNC: 3G-SDI
1 X HDMI: HDMI
3 X BNC: YPbPr
1 X BNC: Video
Audio:
Audio: Stereo Headphone, Speaker
SDI Support Format
480i/576i
720p(60/59.94/50/30/29/25/24/23.98)
1080i(60/59.94/50)
1080p(60/59.94/50/30/29.97/25/24/24sF/23.98/ 23.98sF)
HDMI Support Format
480i/576i/480p/576p
1080i (60/59.94/50)
4K UHD 38402160p (30/29.97/25/24/23.98Hz), 40962160p (24Hz)
General
Input Voltage: DC924V
Power Consumption: 26W
Working Temperature: -10C~50C
Storage Temperature: -20C~60C
Unit Size: 426L297H35.1D mm (W/O Bracket)
Unit Weight: 2.75kg (W/O Bracket) / 3.30kg (W/ Bracket)
Advanced Features
* Peaking Focus Assist(Red highlight over parts of the monochrome image in focus)
* Center Marker
* Screen Marker (80%,85%,90%,93%,96%,2.35:1)
* Image Freeze
* Image Flip (H, V, H/V)
* Camera Mode
* Pixel-to-Pixel
* Check Field (Red,Green,Blue,Mono)
* Zoom All (Nonsupport in 4K input)
* U/D & L/R Zoom (Nonsupport in 4K input)
* Aspect Ratio (Nonsupport in 4K input)
* Custom Color Temperature
* Built-in LED tally indicators
Shipping and Returns
SEETEC.
SEETEC P173-9HSD 17.3" Aluminum Design IPS 1920x1080 Pro ...