SEETEC 15.6" 4K156-9HSD Broadcast Monitor with IPS UHD 3840x2160 4xHDMI Quad Split Display 3G SDI VGA DVI for Professional Live Event Post Production Director Film Camera Field
SEETEC
  • Order within 3 hours and 49 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Package Include1 Mini HDMI Cable, 1 V-mount Battery Plate, 1 1.5A Power Adapter, 1 Tally Kit, 2 Stand Feet, 1 Operation Manual
1. Wide view angle, 4K resolution (3840 x 2160), bright, colorful display
2. HDMIX4, 3G-SDI, DVI, VGA, Audio(L/R) inputs and 3G-SDI loop-through output
3. Special Features:
* Quad Split Display (1P, 2P LR, 2P TB, 2P PIP, 4P)
* Peaking Focus Assist
* False Color
* Image Flip (0, 90, 180, 270)
* Check Field (Red, Green, Blue, Mono)
* Image Freeze
* Zoom
* pixel to Pixel
* Center Marker
* Screen Marker (80%, 85%, 90%, 93%, 96%)
* Line Color (Red, Green, Blue, White)
4. Monitoring via front panel 3.5mm stereo headphone jack and built-in speaker
5. Built-in LED tally indicators (Red, Green, Yellow)
Shipping and Returns
SEETEC.
SEETEC 15.6" 4K156-9HSD Broadcast Monitor with IPS UHD 38...