Samsung QN42S90FAEXZA 42 Inch 4K OLED Smart TV with a Walts TILT-EXTENSION-37-90 Tilt Mount for 37"-90" TVs and Amber Protection 3-Outlet-Surge Surge Protector (2025)
SAMSUNG
  • Order within 8 hours and 36 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Low Profile Design: With the Walts TV Tilt Mount, you have the ability to tilt your TV but still have it close to flush. Sometimes it is a pain to have a TV mounted so close to the wall. With the TILT-EXTENSION-37-90, you will have enough space to safely mount the TV and still be close to the wall | Up to 600mm x 400mm Vesa Compatibility: The TILT-EXTENSION-37-90 supports up to 600mm x 400mm VESA hole pattern mounted TVs. You'll have to refer to the TV specifications or manual
  • This Bundle Includes: Samsung QN42S90FAEXZA 42" 4K OLED Smart TV with Dolby Atmos (2025) | Walts TV TILT-EXTENSION-37-90 Tilt Mount for 37"-90" Compatible TVs (2024) | Amber Protection 3-OUTLET-SURGE Surge Protector (2024)
Shipping and Returns