Rockville RockShelf 68B Bundle: Pair 6.5" Home Bookshelf Speakers 50W RMS/200W Peak Each, 8 Ohm, RPA60BT V2 2-Channel 1000W Bluetooth Karaoke Amp, R14GSBR100 Mini-Spool 14 AWG Car Audio Wire, 3-Items
ROCKVILLE
  • Order within 8 hours and 16 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Package Includes: (1) Rockville RPA60BT V2 1000 Watt 2-Ch USB Bluetooth DJ/Pro/Karaoke Amplifier Mixer, (1) Pair of Rockville RockShelf 68B 400W Black 6.5" Home Theater Bookshelf Speakers/8 Ohm, (1) Rockville RCC14-100-2 CL2 Rated 14 AWG 100' CCA Speaker Wire In-Wall Ceiling 70V
  • Powerful 1000W Amplifier: The Rockville RPA60BT V2 amplifier delivers 1000 watts of peak power, with 125W RMS per channel at 4 ohms, ensuring loud, clear sound. Whether you're using it for karaoke, home audio, or DJ events, this amplifier offers ample power and versatility. Voltage: 110V. Inputs: Bluetooth, USB, FM Radio, Dimensions: 19 W x 3.5 H x 9 D, Weight: 10.5 lbs.
  • Clear, Balanced Sound with RockShelf 68B Speakers: The Rockville RockShelf 68B speakers feature 6.5" Kevlar woofers for deep bass and 1" silk dome tweeters for crisp, clear highs. With 50W RMS per speaker and 200W peak power, these speakers provide impressive sound quality for home theaters, studios, or casual listening. Speaker Dimensions: 10.8 W x 8.5 H x 7.5 D. Weight: 9 lbs per speaker. Impedance: 8 ohms. Frequency Response: 60Hz 20kHz. Magnetic Grills: Detachable.