Robertshaw Replacement Carrier Bryant LH680005 3 Wire Pilot Burner 535-740A 58DH301733761
ROBERTSHAW
  • Order within 17 hours and 33 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Bullet1
  • Used in many Carrier and Bryant models
Replacement Carrier Bryant LH680005 3-Wire Pilot Burner. Specifications:: 740A Electronic Ignition Switch with built-in Safety. Style/Model: 740A. Orifice Size : .017. Differential expansion pilot equipped w/ a 3 lead SPDT switch for use w/ a glow coil or spark ignition. Replaces: 535-740A, 58DH301733761, LH31JQ016, LH31JZ020, 48GH301733701, 58GS301733701, 58GS680044, 69190C04, 69190CO3, 535740A, 535733B, 58DH301733711, 58DH301733701, 58SE302405701, 58SE680027, 58SS301733751, 58SS307329701, P671-1406, 01-1592, 01-1594, 301733-701, 301733-703, 301733-704, 301733-711, 301733-751, 301733-761, 301733-791, 302405-701, 302405-702, 302405-703, 302405-791, 303147-701, 303147-703, 303147-706, 306195-701, 306532-701, 306532-702, 306534-702, 307329-701, 307329-711, 307350-711, 66125CO3, P671-1301, P671-1302, P671-1403, P671-1405, P671-1502. Partial list of models used In: 320AAZ036060AAKA 320AAZ042080AAKA 320AAZ060100AAKA 321AAZ036060AAKA 321AAZ042080AAKA 321AAZ060100AAKA 375A 036040 A 375A 036060 A 375A 048080 A 375A 048100 A 375A 060100 A 375A 060120 A 376A 036035 A