Robern PL3.530TLSC76D3 - Bathroom Fixtures Indoor Lighting
ROBERN
  • Order within 20 hours and 48 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Finish: Chrome
  • Manufactured By: Robern
  • Extension: 4.63 in.
Profiles Single Light 30" Tall Integrated LED Bathroom Sconce with Rectangle Diffuser
Product Specifications: SKU: PL3.530TLSC76D3 Finish: Chrome Manufactured By: Robern Extension: 4.63 in. Height: 30 in. Product Weight: 11 Width: 3.5 in. Bulb Included: Yes Bulb Base: Integrated LED Bulb Type: LED Color Temperature: 2700K Dimmable: Yes Energy Efficient: Yes Finish Application: Polished Genre: Contemporary Glass Features: Frosted Glass Light Direction: Ambient Lighting Material: Aluminum Number of Bulbs: 1 Shade Color: White Shade Material: Glass Shade Shape: Rectangle Color Rendering Index (CRI): 90 Lumens: 1068 Power Source: Hardwired Voltage: 120 Wattage: 23 Collection: Profiles Location Rating: Damp Location