KDSMLKNM
  • Order within 9 hours and 16 minutes to get between May 21 - May 27
Description
Cloud 149HD rack
Wheelbase: 149mm
Structure: X-frame
Floor thickness: 3mm
Roof thickness: 2mm
Arm thickness: 3mm
Side plate thickness: 1.5mm
Air height inside the fuselage: 30mm
Empty weight: 90g
Flight control mounting hole: 20*20mm/30.5*30.5mm compatible with two specifications
Camera mounting hole distance: 20mm
Motor mounting hole position: 12mm diagonal (fit 13 14 15 series motor)
Recommended configuration (sold separately):
Flight control: mini or standard version F3 F4 F7
ESC: 25-30A 4in1 ESC board
Motor: 1306 1406 1407 1408 1506 1507
Paddle: 3 inch three-bladed
Camera: Micro Swift Micro Eagle Micro Slingshot Equal Width 19mm Camera