MW Mean Well Enclosed Type SE-450W-12/15/24/3.3/36/48/5V Non-PFC SE Series 450W Single Output Power Supply (SE-450-24)
N\A
  • Order within 5 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • SE-450W|(12V 37.5A).(15V 30A).(24V 18.8A).(3.3V 75A).(36V 12.5A).(48V 9.4A).(5V 75A) For LED/lighting/light box/light strip, industrial control equipment, monitoring
  • Built-in remote sense function, UL approved
  • Short circuit / Overload / Over voltage / Over temperature Protections
  • Forced air cooling by built-in DC fan
Features :
?AC input active surge current limiting
?AC input range selected by switch
?Protections: Short circuit / Overload / Over voltage / Over temperature
?Forced air cooling by built-in DC ball bearing fan
?Built-in remote sense function
?LED indicator for power on
?UL approved
?2 years warranty
Shipping and Returns