MR DJ SYNERGY15 Pro Audio Indoor Outdoor Ultra Powerful DJ Bluetooth 4500W Watts Peak, 15" Inch Woofer, Rollable Trolley Speaker with Built in Media Player, FM Radio Tuner, USB, SD Card
MR. DJ
  • Order within 7 hours and 55 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • MR DJ USA SYNERGY15 Pro Audio Indoor Outdoor DJ Bluetooth 4500W Peak, 15" Woofer, Rollable Trolley Speaker Media Player, FM Radio Tuner, USB, SD Card
MR DJ SYNERGY15 4500W P.M.P.O 2-Way 15" Portable Active Powered PRO PA DJ Speaker Bluetooth FM USB Sd MP3 Karaoke
Having Bluetooth, This PA DJ Speaker is Easy to Use You Can Connect Your Devices Like Smartphones, Tablets, Laptops, etc. The Bluetooth Function Can Give You Virtually Limitless Music Options. With A 15" Woofer And 1" Tweeter, It Can Amplify Our Voice and Plays Radio or Streaming Songs from Your Bluetooth Equipment. This 2-Way Speaker Can Provide Professional Sound Quality Which Does Not Distort the Audio During Daily Use.
General Features: 30th-Anniversary Edition 15" Active Powered Speaker Smart App Control 4500 Watts P.M.P.O Built-In Bluetooth With Audio Streaming USB Flash Memory Reader Micro Sd Memory Card Reader XLR Balanced Digital Audio Output Built-In FM Radio and Mp3 Player Digital LCD Screen with Full Controls High Compression 1" Titanium Driver with Horn Tweeter Direct Karaoke Compatible Multi-Color Flashing Led Party Lights 1/4 (6.5mm) Microphone Input Black Painted Heatsink for Faster Heat Dissipation 50 Oz High-Efficiency Woofer 2" Kapton 2-Layer Copper Voice Coil Rugged & Durable Molded Cabinet Design Guitar Amp / Speaker Ready Built-in bass and Treble Equalizer (by smart APP control) 2 XLR Balanced Digital Audio Inputs High-Power 2-Way Pro Sound Reinforcement Speaker System for Live Sound and Playback Applications RCA Input for Connect External Audio Device Ported Enclosure for Extended Bass Convenient Rolling Wheels & Carry Handle Full Range Stereo Sound Reproduction Used for Public Gatherings, Crowd Control, Karaoke Vocals, Stage Performances Connect & Stream Audio from External Devices Built-In Bluetooth For Wireless Music Streaming Simple & Hassle-Free Pairing Works with All of Todays Latest Devices Smartphones, Tablets, Laptops, Computers, Etc. The compact and lightweight system delivers distortion-free sound even at extreme SPL Stage floor or stand mounting with 35-mm pole socket Tilts on its side for use as a floor monitor Bluetooth Version: 5.0 Remote Control Multi-Color LED Indicator Power supply:115V/230V switch 3 Years Warranty Shipping Weight: 45 lbs
What is in the SYNERGY15 package: 1 Speaker 1 Remote Control 1 Power Cord 1 Owner Manual
Warning:
Shipping and Returns