Lilliput BM150-12G 12G-SDI 4K Monitor 38402160 15.6 IPS Broadcast Director Monitor for Camera
LILLIPUT
  • Order within 4 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Versatile Connectivity: Equipped with 2x 12G-SDI, 2x 3G-SDI, and HDMI 2.0 inputs, supporting 4K at 60Hz, ensuring compatibility with various sources
Specifications:
Panel: 15.6 IPS
Physical Resolution: 3840x2160
Aspect Ratio: 16:9
Brightness: 330cd/m2
Contrast: 1000:1
Viewing Angle: 176 degree/ 176 degree (HV)
12G-SDI Input: 2
3G-SDI Input: 2
HDMI Input: HDMI 2.0X1 (support 4K 60Hz), HDMI 1.4X3 (support 4K 30Hz)
Tally Input: 1
12G-SDI Output: 2
3G-SDI Output: 2
Speaker: 1
Ear phone slot: 1
Current: 2.8A (15V)
Input voltage: DC 12-24V (XLR)
Battery plate: V-mount/ Gold mount
Power consumption: <=34W
Operating temperature: 0 degree- 60 degree
Storage temperature: -20 degree- 60 degree
Dimension (LWD): 389x267x38mm/ 524x305x170mm (with case)
Weight: 3.4kg/ 12kg (with case)
Package Contents:
1*Lilliput BM150-12G monitor
1*Folding sun shade cover
1*Carry-on suitcase
1*15V DC adapter