Led Drivers 240W ELG-240-48AB-3Y 48V LM301H EVO Grow Light Quantum Board Power Supply with Dimmer Waterproof Indoor
XPIOTMOZK
  • Order within 3 hours and 51 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Drive
  • Transformer
transformer
Plug Type : None
Features : Dimmable/Waterproof/Intelligent
Weight : 1.3kg
Model Number : ELG-240-48AB-3Y
Output Signal : DC
Input Signal : AC
Output Voltage : AC 48V
Input Voltage : AC100-AC240V/277V for North America only
Warranty : 5000H
Material : AL
Item Type : Lighting Transformers
Model Number : ELG-240-48AB-3Y
Output Type : Single
Output Voltage : 48V
RATED : 240/180W
RATED CURRENT : 5A
Output Current : 2.5-5A
With a dimmer : yes
Input Voltage : 100-305VAC 142-431VDC, 100-305VAC 142-431VDC
Output Frequency : 47-63Hz
Color : silver
Output Power : For details, please consult
Shipping and Returns
XPIOTMOZK.
Led Drivers 240W ELG-240-48AB-3Y 48V LM301H EVO Grow Ligh...