PETSTIBLE
  • Order within 3 hours and 22 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • [SIZING REMINDER] Please compatibility by checking your specifications before purchasing.
Features:
Specifications:
Part name: GNSS antenna
Material: engineering plastic + anti-Uv + metal
Interface: TNC-SMA, TNC-TNC, TNC-BNC (optional)
Color: as shown in the figure
Polarization type: RHCP
Impedance: 50
Horizontal coverage angle: 360
Output standing wave ratio: 1.5
Antenna gain: 3dB
Phase center error: 2mm
Low noise specifications
For LNA gain: 402dB
Noise figure: 1.5dB
Working voltage: +3V~+15V
Working current: 45mA
Antenna size (mm): 150mm63.7mm