Kicker Bundle: 45KM104 10" 350W Marine Subwoofer SVC 4-Ohm Bundle with 45KMG10W 10" White Grille w/LED + 41KMLC LED Controller for KM Series + Rockville RXM-T1 1500W 2-Ch Marine Amp (4 Items)
Order within 8 hours and 39 minutes to get between May 21 - May 27
Description
- PACKAGE INCLUDES: (1) 45KM104 10" Marine Subwoofer SVC 4-Ohm (350W Peak/175W RMS), (1) 45KMG10W White Grille with LED for KM10/KMF10 Subwoofers, (1) 41KMLC LED Light Controller for KM Series Speakers/Subs, (1) Rockville RXM-T1 1500W Peak/370W Dyno-Certified RMS Marine Amplifier
- 45KM104 10" MARINE SUBWOOFER: Delivers deep, rich bass with 175W RMS and 350W peak power. Features injection-molded polypropylene cone, co-molded Santoprene surround, and corrosion-resistant polymer basket. Engineered for marine durability with ASTM UV/salt-fog standards and a 30Hz500Hz frequency response. Compact 5" mounting depth and versatile sealed or ported enclosure compatibility.
- ROCKVILLE RXM-T1 2-CHANNEL MARINE AMPLIFIER: Offers 1500W peak/370W RMS power with high-speed MOSFET power supply and studio-grade bipolar transistors. Features adjustable 12dB/octave crossover, bass equalizer, and IC-controlled protection. Conformal-coated PCB, stainless steel screws, and marine-grade design ensure durability in harsh marine conditions. Easy to install with high-level inputs and Auto-Start Smart turn-on functionality.