Kicker Bundle: 45KM104 10" 350W Marine Subwoofer SVC 4-Ohm Bundle with 45KMG10C 10" Charcoal Grille w/LED + Rockville RXM-T1 1500W 2-Ch Marine Amplifier (3 Items)
AUDIOSAVINGS
  • Order within 8 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • PACKAGE INCLUDES: (1) 45KM104 10" 350W Peak/175W RMS Marine Subwoofer SVC 4-Ohm, (1) 45KMG10C 10" Charcoal Grille with LED for KM10/KMF10 Subwoofers, (1) Rockville RXM-T1 1500W Peak/370W Dyno-Certified RMS Marine Amplifier, Mounting Hardware, Owners Manuals, and Back Gaskets.
  • 45KM104 MARINE SUBWOOFER: Features a 350W peak/175W RMS power handling capacity with injection-molded polypropylene cone and co-molded Santoprene surround. The UniPlate backplate and polymer basket resist corrosion, while meeting ASTM UV and salt/fog standards, ensuring durable performance for marine environments.
  • ROCKVILLE RXM-T1 MARINE AMPLIFIER: Dyno-certified 370W RMS/1500W peak 2-channel marine amplifier with adjustable 12dB crossover, high-speed MOSFET power supply, and ELNA audiophile-grade capacitors. Features include Auto-Start Smart turn-on, full IC-controlled circuitry, and Class A/B design for outstanding sound quality in harsh marine conditions.
The 45KM104 10" Subwoofer provides 350W peak/175W RMS power with a polypropylene cone and Santoprene surround for deep, punchy bass. Built to withstand the toughest marine conditions, this subwoofer is ASTM UV and salt/fog certified for ultimate durability.
The Rockville RXM-T1 Marine Amplifier delivers 370W Dyno-certified RMS power, providing clean, distortion-free sound. With features like an adjustable 12dB crossover, MOSFET power supply, and Auto-Start Smart turn-on, this amplifier guarantees exceptional performance. Conformal-coated PCB and stainless steel hardware ensure protection against moisture, dust, and temperature extremes.
Shipping and Returns