KICKER Amp and Wiring Kit Package of 2 Items 600W 6-Channel KMA Series Marine Amplifier with 4AWG Power Wiring Kit - Boat Kit - 48KMA600.6 Amplifier & 47KMPK4 Wiring Kit
KICKER
  • Order within 3 hours and 19 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Bundle of 2 Items:
  • Kicker 48KMA600.6 6-Channel KMA Series Marine Amplifier
  • Kicker 47KMPK4 4AWG Power Series Marine Amplifier Wiring Kit
Bundle of 2 Items: Kicker 48KMA600.6 6-Channel KMA Series Marine Amplifier w/ 47KMPK4 4AWG Power Series Wiring Kit 6-Channel KMA Series Marine Amplifier RMS Power: 4 ohms: 50 watts x 6 chan 2 ohms: 100 watts x 6 chan Bridged 4 ohms: 200 watts x 3 chan Max power output: 750 watts Sensitivity: 95dB Frequency response: 10-20,000 Hz Class D Power Supply Conformal-Coated Circuit Board ABYC/NMMA-Compliant Power Connections 316L Stainless-Steel Hardware Included Variable Low-pass Crossover: 50-200Hz at 12dB/octave (AMP3) Variable High-pass Crossover: OFF-200Hz at 12dB/octave (AMP) KickEQ Variable Bass Boost: 0-6db Dimensions: 13-15/16" L x 2-5/16" H x 7-1/8" W 4AWG Power Series Marine Amplifier Wiring Kit Ideal for Up to 1500W Single Amplifier Connection Ignition Protected MRBF Fuse Holder for use in Marine Engine Compartment Tin-plated ABYC-compliant Brass Fuse Holder for Maximum Power Transfer and Corrosion Resistance Tin-plated full-spec wire Resist Corrosion for Long Lasting Performance 100% OFC Copper Wire
Shipping and Returns
KICKER.
KICKER Amp and Wiring Kit Package of 2 Items 600W 6-Chann...