KICKER Amp and Speakers Package of 3 Items 360W 4-Channel Marine Amplifier with 6-1/2" 2-Way LED Speakers White (2 Pairs) 48KMA360.4+51KM604WL(2)
KICKER
  • Order within 8 hours and 20 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Bundle of 3 Items:
  • Kicker 48KMA360.4 4-Channel KMA Series Marine Amplifier
  • Kicker 51KM604WL 6-½" KM Series 2-Way LED Marine Speakers (2 Pairs)
Bundle of 3 Items: Kicker 48KMA360.4 4-Channel Marine Amplifier w/ 51KM604WL 6-" 2-Way LED Marine Speakers (2 Pairs) 4-Channel KMA Series Marine Amplifier RMS Power: 4 ohms: 65 watts x 4 chan 2 ohms: 90 watts x 4 chan Bridged 4 ohms: 180 watts x 2 chan Max power output: 360 watts Sensitivity: 95dB Frequency response: 10-20,000 Hz Dimensions: 12-7/16" L x 2-5/16" H x 7-1/8" W 6-" KM Series 2-Way LED Marine Speakers Peak: 150 watts RMS: 50 watts Impedance: 4 ohms Sensitivity: 90dB Frequency Response: 35-21,000 Hz Water resistant design UV-treated baskets and grilles Sealed motors and cones Injection-molded cones Polypropylene midwoofer Santropene surround " PEI Dome Tweeter White Grilles Stainless Steel Hardware ASTM Tested For UV And Salt/Fog Exposure LED System with 7 Colors (Red, Green, Blue, Lime Green, Magenta, Aquamarine, Blue-White) upgradable to 20 colors and 19 lighting modes with optional KMLC lighting controller Top-mount Depth: 2-"
Shipping and Returns
KICKER.
KICKER Amp and Speakers Package of 3 Items 360W 4-Channel...