KICKER (4) 45KMTC65W 6.5" 780 Watt Marine Boat Wakeboard Tower Speakers w/LED's
KICKER
  • Order within 17 hours and 14 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • What's In The Box: (2) Full Range Speaker Enclosures. (1) Mounting Hardware Kit. (1) Owner's Manual. Features: Pair KICKER 45KMTC65W 6.5" 390w Marine Tower Speakers w/LED's
  • 359Swivel With Tool-less Locking Cam/Toggle System. Stainless Steel/ABS Clamp Fits 1.5" - 3.25" Tubing. Sun Light Resistant Polymer Basket. Through-Clamp Wiring System
  • 316L Stainless Mounting Hardware Included. Grille With Seven-Color LED System Included. Meets or Exceeds ASTM Standards forSun light Protectedand Salt/Fog Exposure. Frequency Response: 35 Hz - 21 kHz
  • Sensitivity: 90 dB. Height (With Bracket): 10.69" inches. Height (From Roll Bar): 8.25" inches. Diameter: 7" inches. Depth: 9.69" inches
Shipping and Returns
KICKER.
KICKER (4) 45KMTC65W 6.5" 780 Watt Marine Boat Wakeboard ...