Jarn 240 White - AIO CPU Liquid Cooler - ARGB LEDs - 2X Fluid Dynamic Bearing 120mm Fans - 5 Year Warranty - 240mm Radiator, Compatible with AM4/AM5, AMD Ryzen 5 5600, 5800x3d, LGA1700/1200
VALKYRIE
  • Order within 7 hours and 56 minutes to get between May 21 - May 27
Description
This exceptional All-In-One ARGB CPU liquid cooler is here to keep your system cool and maintenance-free during intense gaming sessions for years to come! Victory Against Heat Give your system an exceptional cooling capabilities by taking advantage of Valkyrie Jarns superb radiator equipped with powerful V12F fans. Their fluid dynamic bearings guarantee reliable long-term use while the striking customizable ARGB lighting ensures that these cooling components enhance your gaming setup in style. Adjustable Fan PWM Range: 700-1850 RPM ( 10%) Superb Airflow: 75 CFM Low Noise Level: ?34 dB(A) Socket Compatibility AMD: AM4/AM5 Intel: LGA 1700/1200/1151/1150/1155 Technical Specifications Cold Plate Material: Copper Radiator Material: Aluminum Tubing Length: 395mm Coldplate Dimensions: 60x50x3mm Tubing Material: FEP Corrugated Braided Sleeve Radiator Dimensions: 276x120x27mm Fan Dimensions: 120x120x25mm Fan Speed: 700-1850RPM 10% Unit operation: PWM Number of Fans: 2 RGB Type: ARGB Radiator Size: 240 Fan Model: Valkyrie V12F Fan Airflow: 75CFM (Max) Fan Static Pressure: 2.23mmH2O (Max) Noise Level: ?34dBA (Max) Intel Socket Compatibility: 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1700, 2011, 2011-3, 2066, 1700 AMD Socket Compatibility: AM4, AM5 Model: VK-AIOJR240W
Shipping and Returns