IOGEAR Wireless 4K UHD Ultra-Fast 60GHz HDMI Computer/TV/Projector for Uncompressed Audio/Video Streaming - GW4K30GH60
IOGEAR
  • Order within 17 hours and 47 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Crystal-Clear 4K Resolution at 30Hz Supports resolutions up to 3840 x 2160 @ 30Hz for sharp, vibrant picture quality, ideal for modern 4K TVs and projectors.
  • 60GHz Wireless Technology Minimizes Interference Utilizes a dedicated 60GHz frequency to eliminate interference from your home Wi-Fi (2.4GHz/5GHz), ensuring stable performance.
The ultra-fast 60GHz wireless 4K UHD video extender (GW4K30GH60) is an ultra-high-performance wireless AV solution that enables you to transmit 4K Ultra High Definition video and high-quality digital 7.1 surround sound audio from an HDMI source over distances up to 50 feet With near-zero latency.
Shipping and Returns
IOGEAR.
IOGEAR Wireless 4K UHD Ultra-Fast 60GHz HDMI Computer/TV/...