HGUOPIE for Ebm papst R4E355-AL02-05 Centrifugal Fan AC 230V 355MM FFU Dedicated Fan
HGUOPIE
  • Order within 12 hours and 32 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Condition: 100% new and good quality;
  • Modle number:R4E355-AL02-05Motor :M4E074-GA;Type:Centrifugal Fan;
  • Bearing Type: ball bearingFan Diameter:355mm;Valid for approval / standard :CE
  • Nominal voltage : 230 VAC;Frequency :50Hz;Speed :1420RPM ;Power input: 245W ;Current: 1.12 A;Degree of protection: IP44;Airflow Volume3165m3/hService life50000h;Weight:5.44kg;Ambient temperature : -40C-80;
Product parameter Modle number:R4E355-AL02-05; Motor :M4E074-GA; Phase: 1; Nominal voltage : 230 VAC; Frequency :50Hz; Speed :1420RPM ; Power input: 245W ; Current: 1.12 A; Degree of protection: IP44; Airflow Volume3165m3/h Service life50000h; Weight:5.44kg; Ambient temperature : -40C-80; Package fan*1
Shipping and Returns