Hertz HMR 20 Marine Digital Media Receiver with 2 Pairs HEX Series HEX-65-M-TC 6.5" 4-Ohm Marine Coax Set - Charcoal
HERTZ
  • Order within 12 hours and 34 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Bundle includes: 2 Hertz HEX Series HEX-65-M-TC 6.5" 4-Ohm Marine Coax Set - Charcoal, Hertz HMR-20 Marine Digital Media Receiver 2-zone Receiver 3" Color Display AM/FM/USB/Bluetooth, 50 W x 5
  • HEX-65-M-TC - Nickel-Plated Corrosion Resistant Terminals
  • HMR-20 - Customize the sound with 4 EQ preset created by Hertz audio engineer.
Hertz HMR 20 Marine Digital Media Receiver with 2 Pairs HEX Series HEX-65-M-TC 6.5" 4-Ohm Marine Coax Set - Charcoal - This bundle includes 2 pairs of Hertz HEX Series HEX-65-M-TC 6.5" 4-Ohm Marine Coax Set - Charcoal, a Hertz HMR-20 Marine Digital Media Receiver 2-zone Receiver 3" Color Display AM/FM/USB/Bluetooth, 50 W x 4, a pry kit, and a Creative Audio coozy. Hertz HEX Series HEX-65-M-TC 6.5" 4-Ohm Marine Coax Set - Charcoal Specification - Power Handling: 100W Peak Impedance: 4 Ohms Frequency Response: 50-23kHz Magnet: Ferrite Tweeter: Neodymium Cone: Polypropylene with UV Inhibitors Dome: PEI Electro-Acoustic Parameters - D: 125mm Xmax: 3,4mm Re: 3,3 Ohms Fs: 78Hz Le: 0,109mH Vas: 6,52L Mms: 13,5g Hertz HMR-20 Marine Digital Media Receiver 2-zone Receiver 3" Color Display AM/FM/USB/Bluetooth, 50 W x 4 Features - The large 3 full color TFT IPS display remains visible even during daytime navigation and the big buttons make it easy operating while cruising. Multicolor button light for a perfect match with console boat. Customize the sound with 4 EQ preset created by Hertz audio engineer. Voltage indicator to check-up battery status AM/FM with RDS (where available) General - Power Supply Voltage: 12 V DC (10 to 16 V allowable) Grounding System: Negative Ground Operating Temperature Range: -20C to 70C (-4F to 158F) IP Protection: IP66 IEC60529 Voltage Gauge: Yes Over/Low Voltage: Alert Over Temperature: Protection* Display Type: 3 COLOR TFT IPS (640 x 360 pixels) USB - Interface: 2.0 Full Speed Maximum Current Output: 2 A USB Voltage: 5.0 V Supported Audio Format: MP3,WMA,WAV* (*16bit/44
Shipping and Returns