Godox AD600PRO II GN87 600W Outdoor Flash Strobe, 2.4G TTL Wireless, 1-Tap Sync with X3 Trigger,40W Bi-Color Modeling Light, 0.01-0.9s Recycle,1/8000s HSS Compatible with Canon,Nikon,Sony & More
GODOX
  • Order within 3 hours and 41 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • [Powerful Lighting Performance]: With a 600Ws output and a 10 - step power adjustment from 1/512 to 1/1, the AD600ProII allows for precise light control. In Freeze Mode, it has an ultra - short flash duration of 1/20400(t0.1) and a recycle time as fast as 0.01s (ranging from 0.01 - 0.9s). It supports High - Speed Sync up to 1/8000s, along with first - curtain and second - curtain sync. It also has a stroboscopic flash (up to 100 times, 100Hz) and 0.01 - 30s delay flash functions.
  • [Dual - Purpose 40W Bi - Color LED]: The 40W bi - color continuous LED modeling light (2800K - 6000K) on the AD600ProII serves dual purposes. It can be used as a high - performance flash for photography and a reliable light source for video shooting. In low - light situations, it can be a supplementary light to fill shadows or add warmth.
Shipping and Returns
GODOX.
Godox AD600PRO II GN87 600W Outdoor Flash Strobe, 2.4G TT...