Fusion MS-RA210 Marine AM/FM/BT/NEMA2000/Sirius XM Ready Stereo with 1 Pair Wet Sounds Recon 6-S High Output 6.5" Marine Coaxial Speakers, Silver Grill
FUSION ENTERTAINMENT
  • Order within 11 hours and 58 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • MS-RA210 - The MS-RA210 features a brilliant 2.7" optically bonded, full-color LCD which is incorporated into a black front face for ease of visibility and enhanced styling.
  • RECON6-BG - Impedance: 4 ohms
  • RECON6-BG - RMS Watts: 60, PEAK Watts: 120
  • Includes a pry kit
Fusion MS-RA210 Marine AM/FM/BT/NEMA2000/Sirius XM Ready Stereo with 1 Pair Wet Sounds RECON6-S High Output 6.5" Marine Coaxial Speakers, Silver Grill - This bundle includes a Fusion MS-RA210 Marine Entertainment System With Bluetooth & DSP, AM/FM, Sirius XM Ready, a pair of Wet Sounds RECON6-S Recon Series 6.5" 60-Watt RMS Coaxial Speakers With Silver XS Grille And Cone, a pry kit, and a Creative Audio coozy. Fusion MS-RA210 Marine Entertainment System With Bluetooth & DSP, AM/FM, Sirius XM Ready Display: 2.7" optically bonded color LCD Sources: AM / FM / Bluetooth / USB audio / iPhone / iPod / AUX / MTP / Sirius XM-Ready (USA only, requires optional Sirius XM Connect Vehicle Tuner) Digital Signal Processing (DSP): Yes Fusion speaker, subwoofer and amplifier profiles preconfigured via DSP: Yes Bluetooth Wireless Technology NMEA 2000 (Control via MFD - Fusion-Link): Yes Works with NRX Remotes: Yes Fits DIN Cut-Out: Yes - requires adapter plate Water Resistance (IP rating): IPX6 and IPX7 from the front panel when installed correctly Peak Power: 200 W max Auxiliary Inputs: 1 x RCA input (AUX) USB 2.0 Port: One USB 2.0 port AM / FM radio: One Motorola antenna connector port Wet Sounds RECON6-S Recon Series 6.5" 60-Watt RMS Coaxial Speakers With Silver XS Grille And Cone (Pair) Specifications - Impedance: 4 ohms RMS Watts: 60 PEAK Watts: 120 Frequency Response: 40Hz to 20Khz Sensitivity: 89db at 1watt / 1meter Diameter: 6.8 inches w/grill (172.72 mm) Mounting Depth: 2.6 inches (60.04mm) Hole Cut Out: 5.0 inches (127mm)
Shipping and Returns