FP-108 EX-S1-B Rotary Cooling Fan AC220/240V 50/60hz 0.22A 38W 150mm
ZSOXPF
  • Order within 16 hours and 25 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Model number: FP-108 EX-S1-B
  • Appearance Size: 150*150*50mm (frame length * side length * thickness)
  • Wiring method: Lead type ,Bearing structure: ball
  • Speed: 2700-3100(R/min),Wind volume: 5.37/6.88 (M3/min)
Model Number:FP-108 EX-S1-B
Bearing structure: ball
Voltage: DC 220V
Power: 38(W)
Frequency: 50/60 (Hz)
Speed: 2700-3100(R/min)
Wind volume: 5.37/6.88 (M3/min)
Noise: 55/60 (dB-A)
Weight: 840(g)
Packing: Ordinary cardboard box packing 24 / 1 FCL; single without packaging
Frame: black paint aluminum alloy die-casting anti-corrosion, moisture-proof structure;
Wind leaf: injection molding, PBT + 30% glass line + VO flame retardant;
Bearing: High-precision, long-life, low-noise imported ball bearings;
Wiring method: lead type (length 25CM)
Insulation resistance: more than 500 megohms;
Withstand voltage: leakage current 0.5mA. withstand voltage 1500V/1 minute;
Operating voltage: 220V (voltage range: 185V to 245V)
Fan rotation: counterclockwise from the blade direction;
Life: working environment temperature 40C B: (ball bearing) 30000 (hours)
Shipping and Returns