FEILUDE LED Strip Fit for LG 42LB5800 42LB5700 42LF5610 42LB550V Innotek Fit for DRT 3.0 42 A/B 6916L-1709B 6916L-1710B 1709A 1710A
FEILUDE
  • Order within 3 hours and 19 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Arking: Fit For LG Innotek DRT 3,0 42 "_ a type, 42" _ B type
  • Total rod length (A + in): 825mm
  • The length of the strapA: 400mm
  • The length of the strapIn: 425mm
  • Led quantity: 8 LED
If you are unsure of the model number, please provide a photo of the TV nameplate and we will send you a compatible link.Backlight TV Fit For LG Innotek DRT 3,0 42"Set of slats (8 pcs.)LED TV light Fit For LG Innotek DRT 3,0 42 "A-B type, 42 a type, B type (8-6v 825mm)The kit includes:-4 slats Fit For LG Innotek DRT 3,0 42 "_ a type (A-type)-4 straps Fit For LG Innotek DRT 3,0 42 "_ B type (B-type)Replacement, similar to the backlight:Innotek DRT 3,0 42 "_ type 6916l-1709a/ Fit For LG42 "_ B type 6916l-1710aInnotek DRT 3,0 42 "_ a type 6916l-1709b/42" _ B type 6916l-1710bInnotek DRT 3,0 42 "_ type 6916l-1956e/42" _ B type 6916l-1957eInnotek DRT 3,0 42 "_ a type 6916l-1956a/42" _ B type 6916l-1957a Fit For LGHub:42lb550v, 42lb552v, 42lb560v, 42lb561v, G 42lb563v,42lb565v, 42lb570v, 42lb572v, 42lb580v, l42lb582v,42lb650v, 42lb652v, 42lb653v, 42lf550v, 42lf552v,42lf560v, 42lf562v, 42lf564v, 42lf570v, 42lf580v, 42lf582v Fit For LGBacklight of The Matrix (panel):Lc420due-fga3, lc420due-fga4, lc420due-fga5, lc420duh-fgp1,Lc420duh-fgp2, lc420duh-mgp1, lc420due-mga3, lc420due-mga4,Nc420dun-vbbp1, nc420dun-vbbp2, nc420dun-vbbp3, nc420dun-vbbp4Characteristics of:arking: Fit For LG Innotek DRT 3,0 42 "_ a type, 42" _ B typeTotal rod length (A + in): 825mmThe length of the strapA: 400mmThe length of the strapIn: 425mmDistance between lens centers:(From the beginning of the barABefore the end of the beltB)90 - 104 - 109 - 110 - 109 - 104 - 90mmSlats width: 15mmLed quantity: 8 LEDLED voltage: 6 ALens type: DRT 3,0Substrate: AluminumTermoskotch: Have
Shipping and Returns