FanyiTek 12.1 inch 1024x768 4:3 650nit VS121T-003A Wall-Mounted IPS LCD Screen and VGA 20pin WLED LVDs Controller Board
FANYITEK
  • Order within 15 hours and 38 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 12.1 inch 4:3 VS121T-003A LCD panel ,IPS 178 degree full viewing angle ,with high brightness 650nit ,Transmissive display mode,Outline Size 279X193X10mm (HVD),Display Area 245.76 184.32mm (HV) ,Signal Interface Parallel LVDS (1 ch,6/8-bit),20 pins.
  • Input power supply : 12V DC 2A or more than 2A ,with port size : 5.5x2.1mm,Pls prepare the power adapter seperately .
  • Packing lists: 1 VGA LCD Controller Board RT2270C-806 ,1 12.1inch VS121T-003A 1024x768 IPS LCD Screen,1 LVDS Cable,1 Keyboard With Cable
LCD Controller Board:
VGA LCD Board Work for LVDS Interface LCD Screen
Input Power Adapter: 12Vdc More than 2A.
Come In Standby Model When Not Input Signal
Standby Model <1W
Video Input: VGA
OSD: Brightness Contrast Auto Language And So On
Language: English French German Spanish Italian And So On
Board Size: 107mm x 37mm x 18mm
12.1" VS121T-003A 1024x768 LCD Screen:
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Resolution 1024(RGB)768
Outline Size 275.3x238x10mm (HVD)
Display Area 245.76 184.32mm (HV)
Brightness 650 cd/m (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR10)
Signal Interface Parallel LVDS (1 ch,6/8-bit) , 20 pins ,
Backlight WLED
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Packing list:
1 VGA LCD Controller Board RT2270C-806
1 12.1inch VS121T-003A 1024x768 IPS LCD Screen
1 LVDS Cable
1 Keyboard With Cable
Shipping and Returns
FanyiTek.
FanyiTek 12.1 inch 1024x768 4:3 650nit VS121T-003A Wall-M...