LoRa RS485 433MHz Industrial Modem Wireless Data Transmission Station DTU E95-DTU(433L20-485) Ebyte 30dBm 8km
EBYTE
  • Order within 19 hours and 47 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • E95-DTU (433L20-485) is a wireless data transmission DTU that uses military-grade LoRa modulation technology. It has a variety of transmission methods. It works at (410/441M) frequency band (default 433MHz). The DTU provides a transparent RS485 interface, plastic shell. rail type installation structure, support 8~28V voltage input.
  • The DTU provides a transparent RS232/RS485 interface, plastic shell. rail type installation structure, support 8~28V(DC)/85~265V(AC) voltage input.
Frequency: 410~441MHz
Power: 30dBm
Distance: 8km
Size: 92*67*30mm
Interface: RS485
Weight: 955g
Shipping and Returns
EBYTE.
LoRa RS485 433MHz Industrial Modem Wireless Data Transmis...