DynMach HLG-240H-12A 240W 12V 16A High-Efficiency Metal Encased LED Power Supply - IP65 Waterproof, Wide Input Voltage for Outdoor Use
DYNMACH
  • Order within 3 hours and 39 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Certified and Reliable: HLG-240H-12A offers 12V, 16A output. UL, TUV, CB, CE approved; ideal for high-power LED applications.
The HLG-240H is a 240W LED power supply with constant current/voltage output, operating at 90-305VAC input and offering 20V-54V output models. Its efficient (up to 93.5%), fanless, and has a wide temperature range (-40 to +90). Its metal case and IP67/IP65 rating suit it for indoor and outdoor use, and it offers various dimming options for lighting design flexibility.
Shipping and Returns
DynMach.
DynMach HLG-240H-12A 240W 12V 16A High-Efficiency Metal E...