D160F800 Parabolic Newton Reflector Primary Mirror Objective,Astronomical Glasses Accessory AR0068
QVACIL
  • Order within 23 hours and 45 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • D160F800 Parabolic Newtonian Reflector Objective
  • The Primary Mirror Is A Paraboloid, Aperture 160mm, Focal Length 800mm, The thickness is approximately 17mm and the weight is about 870g.