QVACIL
  • Order within 16 hours and 42 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Reflective Astronomical Telescope D150 F1200 Reflective Objective Lens group
  • Caliber: 150mm(Actual Outer Diameter 153mm) ;Focal Length: 1200mm(F8 High Focal Ratio);Edge thickness: 18mm;Surface shape accuracy : 1/6
  • Coating: Aluminum coating film and protective film.
  • The primary mirror is a spherical reflecting primary mirror, and the secondary mirror is an elliptical plane with a 35mm short axis
  • The lenses are good for observing planets such as the moon.
  • 1 Pc/Package