CP1209-5A 12V DC 9-Channel Power Distribution Box  5 Amps Output, 110V AC Input, Regulated and Filtered, Surge Protected, PTC Fuse Protection, LED Indicators, Metal Enclosure
DIRECTNINE BASICS
  • Order within 15 hours and 30 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • 12V DC Output with 9 Channels: Powers up to 9 CCTV cameras or other 12V devices from a single centralized power source.
  • 5 Amps Total Output Capacity: Delivers a reliable 5A output evenly across all channels to maintain stable operation of connected devices.
  • Standard 110V AC Input: Easily connects to standard wall outlets, making it ideal for North American installations.
  • Built-in Surge Protection: Protects connected devices from voltage spikes and electrical surges.
Shipping and Returns
DirectNine Basics.
CP1209-5A 12V DC 9-Channel Power Distribution Box 5 Amps...