CCTV Camera Lens 5 Megapixels M12 X P0.5 Interface 1/2.5 Inch F2.0 12MM 16MM 25MM Optional for Security IP Camera(M12-5MP-25MM)
YONGYOUYOPIIN
  • Order within 12 hours and 33 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Focal length: 25mm
  • Lens interface: M12 x P0.5
  • Resolution: 5 megapixels
  • Lens type: Manual
  • Model: CCTV Lens
Specification:
Model: M12-5MP-25MM
Mounting: M12
Aperture: F2.4
Resolution: 5 megapixels
Image format 1/2"
Focal length: 25mm
Bottom edge: 11.5 mm
Maximum feed rate: 6.1 mm
Iris: Fixed
Deepest point: 0.3 meters
Weight: 5g
Size: 14x20.4mm
Optical distortion: -1.13%
Field of view DxHxV(): 18.3x14.7x11.1(1/2") /13.8x11x8.3(1/3")
Working temperature: -20+60
Specification:
Model: M12-5MP-16mm
Focal length: 16mm
Format: 1/2.5"
Aperture: F2.0
Resolution: 5.0 megapixels
Viewing angle: 20
Back focal length: 5.44mm
Mounting thread: M12x P0.5
Size: 14 (D)*17.6 (H) mm
Weight: 7 g
Working temperature: -20+80
Model: WI-M12-5MP-12MM
Focal length: 12mm
Mounting Type: M12
Format (inch): 1/2.5"
Aperture: F2.0
Pixels: 5 megapixels
Size: 17.9mm (height) * 14mm (top diameter)
Chemicals of Very High Concern: None
Certification: CE, RoHS
Origin: Mainland China
Shipping and Returns