BOOMVATO
  • Order within 11 hours and 42 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Unlimited Adjustable Viewing Angle: Our newest iPad holder for car cup holder, with its long neck design, is considerably more flexible (it has two adjustable knobs) and much longer (it can reach up to 11") than most car tablet mounts in the market, allowing you to adjust a perfect view angle and height for safe driving.
  • Wide Compatibility: The stretchable side clamp (0.8" thickness) of this tablet holder for car can be extended from 4.9" to 10.2", and fits for all 4.7"-12.9" devices with or without cases, such as iPad Pro 12.9/11/10.5/9.7, iPad Air 5/4/3/2, iPad Mini 6/5/4/3/2/1, Samsung Galaxy Tab/ Galaxy Note/ Galaxy S/Galaxy Z Fold 4 3, Amazon Fire HD 10/8/7/6. And also fits cell phones such as iPhone 15, 14, 13, 12, Pro, Pro Max, Mini, Galaxy S23/ S22 ultra, z fold 3/ 4, etc.