Audiosavings Bundle: Kicker 51LX30001 3000W Monoblock Class-D Car Amplifier Bundle with Rockville BASS Party 8 Dual 8" Portable Bluetooth Speaker with LED Effects (2 Items)
AUDIOSAVINGS
  • Order within 12 hours and 37 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • PACKAGE INCLUDES: (1) Kicker 51LX30001 3000W Monoblock Class-D Car Amplifier with Smart Bass and (1) Rockville BASS PARTY 8 Dual 8" Portable Bluetooth Speaker with LED Effects.
  • KICKER 51LX30001 HIGH-POWER MONOBLOCK AMPLIFIER: This Class-D amplifier delivers 3000W RMS at 1 Ohm, 2000W RMS at 2 Ohm, and 1100W RMS at 4 Ohm, with 3800W dynamic power for extreme bass output. Featuring FIT+ technology, it eliminates noise for crystal-clear sound, while variable electronic crossovers, a subsonic filter, and KickEQ+ parametric bass boost (0-6dB, adjustable 20-80Hz) provide ultimate tuning flexibility.
  • ROCKVILLE BASS PARTY 8 POWERFUL BLUETOOTH SPEAKER: Experience 2000W peak power (400W RMS) with dual 8" woofers, dual 1.5" tweeters, and a rear subwoofer port for deep bass and clear highs. With Bluetooth 5.0 (50-ft range), USB & SD playback, mic & guitar inputs, and True Wireless Stereo (TWS) pairing, enjoy seamless connectivity for any event.
Shipping and Returns
Audiosavings.
Audiosavings Bundle: Kicker 51LX30001 3000W Monoblock Cla...