Audiosavings Bundle: (2) Kicker 45KMTC65W 6.5" 390w Marine Wakeboard Tower Speakers w/LED's KMTC65 Bundle with (1) Rockville ROCKBOX 6.5" 100 Watt Portable Rechargeable Bluetooth Speaker (3 Item)
AUDIOSAVINGS
  • Order within 12 hours and 18 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Package Includes: (1) Pair Kicker 45KMTC65W 6.5" 390w Marine Wakeboard Tower Speakers w/LED's KMTC65. (1) Rockville ROCKBOX 6.5" 100 Watt Portable Rechargeable Bluetooth Speaker w USB/SD. (2) Full Range Speaker Enclosures. (1) Mounting Hardware Kit. (1) Owner's Manual. Pair KICKER 45KMTC65W 6.5" 390w Marine Tower Speakers w/LED's. RMS Power Handling: 65 Watts (Per Speaker). Peak Power Handling: 195 Watts (Per Speaker). Four-Ohm Voice Coil. 3/4-Inch Titanium Tweeter
  • UV-Treated Polypropylene Woofer With Santoprene Surround. 359 Swivel With Tool-less Locking Cam/Toggle System. Stainless Steel/ABS Clamp Fits 1.5" - 3.25" Tubing. UV-Resistant Polymer Basket. Through-Clamp Wiring System. 316L Stainless Mounting Hardware Included. Grille With Seven-Color LED System Included. Meets or Exceeds ASTM Standards for UV and Salt/Fog Exposure. Frequency Response: 35 Hz - 21 kHz. Sensitivity: 90 dB. Height (With Bracket): 10.69" inches
  • Height (From Roll Bar): 8.25" inches. Diameter: 7" inches. Depth: 9.69" inches. 6.5" Powered Bluetooth Speaker. Power Cable. Owners manual. Warranty. The ROCKBOX can play for 24 hours straight! Its' 6000 mAH battery is 500% stronger than most our competitors.. The loudest 6.5" battery-powered Bluetooth speaker on the market. No distortion even with the volume and bass turned to the max!. The ROCKBOX is a multi-purpose speaker that is light-weight, portable, and good looking.
  • Home use. Karaoke. House parties. Computer speaker. Beach. Camping. Take it to the park. Hear music while playing sports. Rockville ROCKBOX 6.5" 100 Watt Multi-Purpose Portable Powered Bluetooth Speaker w/USB/SD/Radio. Rechargeable 6000mAH lithium battery lasts 24 hours (exact battery operation depends on volume, and what source you are using, but this battery is about 500% larger than our competitors). 100 Watts Peak Power / 50 Watts Program Power / 25 Watts RMS Power
  • Built in Bluetooth to stream your music wirelessly (65 foot range!). Built in USB music playback (supports up to 16 GB) (USB will also charge your phone or other device). Built in SD card playback (supports up to 32 GB). 3.5MM Aux input. " Mic input. Built in FM radio tuner with memory presets (Radio requires an aux cable to be plugged in to get reception). Volume control, bass, treble, mic volume control, and echo control knobs. Frequency response: 40 HZ - 18 KHZ
Shipping and Returns
Audiosavings.
Audiosavings Bundle: (2) Kicker 45KMTC65W 6.5" 390w Marin...