Audiopipe Mini Class D Mono Mosfet Power Amplifier (APMQ-1500), High Performance, 1500W, Compact Design, MOSFET Circuitry, Subsonic Filter, Low-Pass Filter, Reliable Protection, Remote Bass Knob
AUDIOPIPE
  • Order within 12 hours and 36 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • PEAK POWER: 1500 WATTS | CONTINUOUS POWER: RMS @ 4 Ohm (<1% Distortion): 540W | RMS @ 2 Ohm (<1% Distortion): 964W | RMS @ 1 Ohm (<1% Distortion): 1414W
  • FREQUENCY RESPONSE: 18Hz~180Hz | S/N RATIO: >80dB | INPUT SENSITIVITY: 0.2-5V
  • THD: 0.5% | WORKING VOLTAGE: 9V~16V | DIMENSIONS: 13.4 x 6.3 x 2.3 (L x W x H) 341 x 160 x 57mm
Shipping and Returns