Audiopipe 8000 Watts Full Range Class D Mosfet Amplifier (APHF-8000D-H1), 4-Point Protection System, 1 Ohm, BTL Mode, Remote Bass Control Knob
AUDIOPIPE
  • Order within 18 hours and 27 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • FREQUENCY RESPONSE: 10Hz-20KHz | SIGNAL TO NOISE RATIO: 85dB | INPUT SENSITIVITY: 0.25 - 4V
  • CONTINUOUS POWER OUTPUT: RMS @ 4 Ohm (<1% DISTORTION): 2500W (14.4V) | RMS @ 2 Ohm (<1% DISTORTION): 4800W (14.4V) | RMS @ 1 Ohm (<1% DISTORTION): 8000W (14.4V)
  • OVER-VOLTAGE PROTECTION: 16V | UNDER-VOLTAGE PROTECTION: 9V
  • HIGH PASS: 10Hz-80Hz 12dB/Octave | LOW PASS: 80Hz-20KHz 12dB/Octave | BASS BOOST: 0-12 dB @ 35Hz-90Hz | DIMENSIONS: 13.7" x 9" x 2.9" (L x W x H) 349 x 229 x 73 mm
Shipping and Returns