AUDIOPIPE
  • Order within 3 hours and 38 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • CONTINUOUS POWER OUTPUT (R.M.S.) @ 1%: Stereo @ 4 Ohms: 4 x 300W | Stereo @ 2 Ohms: 4 x 450W | Bridged @ 4 Ohms: 2 x 1020W
  • FREQUENCY RESPONSE (-3dB): 10Hz-20KHz | CROSSOVER RANGE HIGH AND LOW: 45Hz-850Hz | PASS: S/N Rated (A WTG): 85dB | WORKING VOLTAGE: 9-16V | DIMENSIONS: 9.1 x 5.7 x 2.5 (L x W x H) 230 x 144 x 64 mm
  • VARIABLE SUBSONIC FILTER: The APMOX-450.4 owns a built-in subsonic filter which effectively eliminates sound frequency under 45Hz, ensuring high-quality audio output. | VARIABLE BASS BOOST: With the added benefit of a bass boost control, you can customize your bass levels from 0dB to 12dB, taking your audio to a whole new level.