ASEENXPS Stepped Rail Power Supply DR-15WLED Light Bar Switching Power Supply Output DC Voltage 12V1.3A DR15-12V1.3A Industrial Power Transformer Input Voltage 85V-265V to 12V DC Output Voltage
ASEENXPS
  • Order within 8 hours and 43 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Universal AC input/full range, output voltage:12V; rated current and power: 1.3A,15W
  • Operating Temperature:-30~+70C Withstand 5G vibration test
  • Full protection: short circuit/overload/overvoltage/overheating
  • Skeletonized mesh housing for natural heat dissipation
  • AC input range can be input voltage (VAC): 85-264V automatic switching
Ultra Slim Stepped DR-15W DIN-Rail Power Supply Single Output Switching Power Supply 12Volts 1.3 Amps Features Universal AC Input/Full Range 300 VAC Surge Input 5 Seconds No-Load Power Consumption <0.5W Miniature Size Stepped Appearance Up to 70C Operating Temperature Protection: Short-Circuit/Overload/Overvoltage/Overtemperature Cooled by Free Air Convection Compliant with Household Appliance Standards Operates up to 5,000 meters. Operates at altitudes up to 5,000 meters Withstands 5G vibration test 5G vibration test High efficiency, long life, and high reliability LEDs indicate power-on status 100% full-load burn-in test 3-year warranty Applications Industrial automation Machinery Industrial control systems Electromechanical equipment Electronic instruments, devices, or appliances Household appliances
Shipping and Returns