American Sound Connection S HA-R104 Compatible with 2014-2018 Chevy Silverado Crew Cab Truck Rhythm Series 10" - Package Sub, 46CXA4001 Single 800W Peak Sub Amp and GM1X10-CREW14UP Single Sub Box
AMERICAN SOUND CONNECTION
  • Order within 3 hours and 29 minutes to get between May 21 - May 27
Description
This Package Includes the Following Items: 1x GM1X10-CREW14UP Single 10" Sub Box 1x HA-R104 Rhythm Series 10" - Package Sub 1x 46CXA4001 Class D Amp 800W Peak Sub Amp 1x HA-AK10 Complete 10 Gauge 600W Amp Install Kit
GM1X10-CREW14UP Single 10" Sub Box Subwoofer Enclosure: Mounting Depth: 6-1/2" Air Space: 0.74 Cubic Feet Sealed Enclosure Constructed with Excellent MDF Excellent Black Carpet Overall Dimensions: 24-3/4" L X 16-1/2" W X 9-3/4" H Enclosure installs under the rear seat, subs fire downward
Compatible with: 2014 - 2018 Chevy Silverado Crew Cab Truck
HA-R104 Rhythm Series 10" - Package Sub: Power Handling: Peak: 500W RMS: 250W Sensitivity: 86.1dB Frequency Response: 30Hz-1.5kHz Mounting Depth: 5 5/16" Mounting Cutout Diameter: 9.25"
Min Sealed Box Volume: 1.0 cu ft
Max Sealed Box Volume: 2.46 cu ft
Min Vented Box Volume: 1.18 cu ft
Max Vented Box Volume: 1.97 cu ft Single 4 Ohm
46CXA4001 Class D Amp 800W Peak Sub Amp: Power Handling: 300W x 1 @ 2 Ohm RMS 600W x 1 @ 2 Ohm PEAK 400W x 1 @ 1 Ohm RMS 800W x 1 @ 1 Ohm PEAK Frequency Response: 25Hz - 200Hz Signal to Noise Ratio: 95dB Input Sensitivity: High level 250mV-10V Low level 125mV-5V Active Crossover: 12dB/octave, variable 50-200Hz, low pass only Subsonic Gauze: 24dB/octave high-pass fixed @ 25Hz Kicker EQ Boost: Variable to +12dB, centered @ 40Hz Bass Remote Compatible: CXRC (Not Included) Dimensions: 8-1/8" Length x 2-3/8" Height x 7-3/16" Width
Shipping and Returns