American Sound Connection Dual 10 inch Sub Box Compatible with Dodge Ram Quad Cab Truck 2019-2025 Bundle with HA-R104 Subwoofer, 46CXA4001 400W RMS Amp, and Install Kit
AMERICAN SOUND CONNECTION
  • Order within 8 hours and 36 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Subwoofer Subwoofer Power Handling: Peak 500 watts, RMS 250 watts
  • Subwoofer Sensitivity: 86.1dB, Frequency Response: 30Hz-300Hz
  • Amplifier Power Handling: 300 Watts x 1 @ 2 Ohm RMS, 600 Watts x 1 @ 2 Ohm PEAK, 400 Watts x 1 @ 1 Ohm RMS, 800 Watts x 1 @ 1 Ohm PEAK
  • Mounting depth of 6.5" and air space of 1.04 cubic feet
  • Features a high-quality spring-loaded terminal cup for easy wiring
Shipping and Returns
American Sound Connection.
American Sound Connection Dual 10 inch Sub Box Compatible...