American Sound Connection Dual 10 inch Sub Box Compatible with Dodge Ram Quad Cab Truck 2019-2025 Bundle with 43CVT104 Subwoofer, 46CXA8001 800W RMS Amp, and Install Kit
AMERICAN SOUND CONNECTION
  • Order within 3 hours and 29 minutes to get between May 21 - May 27
Description
  • Subwoofer Power Handling: 700W Peak / 350W RMS
  • Subwoofer Sensitivity: 87.2 dB
  • Amplifier Power Handling: 800W RMS x 1 @ 1 Ohm, 1600W PEAK x 1 @ 1 Ohm, 600W RMS x 1 @ 2 Ohm, 1200W PEAK x 1 @ 2 Ohm
  • Mounting depth of 6.5" and air space of 1.04 cubic feet
  • Features a high-quality spring-loaded terminal cup for easy wiring
Shipping and Returns
American Sound Connection.
American Sound Connection Dual 10 inch Sub Box Compatible...